Дан планете Земље

Хајде да садимо! Под овим слоганом, свет је у 2016. години, 22.04, обележио Дан планете Земље, која је на поклон очекивала – дрвеће! У више од 150 земаља широм света, обележен је овај датум у циљу повећања свести људи о угрожености животне средине. Један од пет циљева је да се током наредних година, широм света, засади 7, 8 милијарди стабала.

У жељи да се прикључимо обележавању овог важног датума, у нашој школи су направљени панои и одржани су часови биологије који су се бавили темом очувања животне средине. А уз наше дивне родитеље, који су нам обезбедили стотинак цветних садница, Дан Земље је обележен и сађењем истих у нашем школском дворишту. Ученици 6-3 и 7-1 су, са својим наставницима, допринели здравијем и лепшем изгледу и школског дворишта и своје планете, оплемењујући том приликом и сами себе.